Mekanik İmalatı

Güç ve Dağıtım transformatörlerinin kazan ve kapak üretimi, radyatör ve dalga duvarlar dahil, fabrikamız bünyesinde yapılmaktadır. Kazan ve kapaklar, projelerin resim ve teknik değerlerine uygun olarak, modern makine techizatımızla, kısa sürede yüksek kalitede üretilmektedir. Mekanik atölyenin bünyesinde bulunan kumlama tesisinde, transformatörün aktif kısımında olup, trafo yağı ile teması olan tüm metal parçalar kumlanmaktadır. Astar ve son kat boyanın dış ortamda uzun ömürlü olması için, kumlama işlemi, dış yüzeyler içinde titizlikle yerine getirilmektedir. Üretimi tamamlanan transformatör kazanlarının astar boya tatbikatından önce basınç ve kaçak kontroleri yapılır. Müşteri isteği doğrultusunda, IEC ve BS standartlarında bushing muhafazaları veya kablo kutuları imalatı yapılabilmektedir.

Kazan imalatında CNC kontrollü plazma ve dalga duvar makineleri kullanılmaktadır. Kazanların kaynak işlemleri CNC kontrollü robotlar tarafından yapılmaktadır. Transformatörlerin kapaklarının imalatında kesim işlemlerinde CNC kontrollü plazma makinaları kullanılmakta, kapakların kaynak işlemleri CNC kontrollü robotlar tarafından gerçekleştirilmektedir. CNC kontrollü robotlar ile insan hatalarını en aza indirerek standart kalitede ürünler üretmekteyiz. Montajı ve kaynak işleri bitmiş olan kazanlar, IEC standartlarına göre basınç altında sızdırmazlık testine tabi tutulur.

Dalga duvarlı kazanların vakuma dayanımı 0,65 bar, radyatörlü kazanların ise 1 bar olacak şekilde tasarlanır. Müşteri talebine göre imalatı tamamlanan kazanlar kumlama işlemine tabi tutulur. İlgili standartlara göre boya işlemi tamamlanır. Kazan kapağı sargı uçlarını dışarı çıkarılması amacı ile tasarlanmıştır.

© Copyright 2016 Alptrafo.com.tr | Tüm Hakları Saklıdır.